שורשים בביוב

ניקוי שורשים בביוב
ניקוי שורשים בביוב

סתימות שחוזרות על עצמן, הן סימנים מובהקים לשורשים הצומחים במערכת הביוב. לרוב אינסטלטור יבצע ניקוי שורשים בביוב באמצעות מוטות מברזל או ספירלה חשמלית שתופסת את קצות השורשים בצנרת ותולש אותם. פעולה זו הינה פסולה, היות ואם הצנרת נפגעה, פעולה  זו שהיא בשיטה ישנה,  עשויה לגרום לנזקים גדולים יותר. תלישה של שורש, עשויה לגרום לו להתעבות יותר, כך שהצנרת תיהרס ותקרוס, מה שיביא לקריסה כללית של מערכת הביוב ולהוצאות גדולות מאוד. גזע השורש, הוא חזק יותר מהצינור שנמצא ביוב ולכן, יש לחתוך אותו בצורה מיוחדת ומקצועית ולפזר חומר שימנע את צמיחת השורשים בביוב.

צילום צנרת ביוב
צילום צנרת ביוב

בטכנולוגיה של היום, אין צורך לשבור קירות, בכדי למצוא צינור דולף.  באמצעות הציוד המיוחד המשוכלל הוא בדמות של מצלמה שמאפשרת לאינסטלטורים לחדור למערכת הביוב. מצלמה זו הינה יקרה מאוד ומסתובבת על פי הכוון הנדרש. מדובר על צילום צנרת ביוב, אשר הוא הכרחי לבירור התקלה וכן, הצילום יראה את מצב הביוב. גם שורשים בצנרת, ניתן למצוא בביוב ולכן, חשוב לגלות את הבעיה כמה שיותר מהר, בכדי למנוע נזק גדול יותר שיעלה לכם כמובן הרבה יותר.

שטיפת קווי ביוב
שטיפת קווי ביוב

מי שהוא לא אינסטלטור, פוגש בדרך כלל את הצנרת אצלו בבית או בחצר כשהיא עושה בעיות- אם הצינור סתום או שישנה בעיה של זרם מים. למרות שמי שאיננו אינסטלטור יכול להתייחס לצנרת בבית כאל מובן מאליו, תקלות שונות לא קורות מעצמן- במרבית המקרים, בתחזוק נכון, אפשר למנוע מראש תקלות כאלו ואחרות, שמופיעות לעיתים בצנרת. אחד מאמצעי המנע החשובים הוא שטיפת קווי ביוב. השטיפה הזו מיועדת לכל סוגי הצנרות והיא נעשית בתדירות קבועה, של אחת למספר חודשים- בהתאם לסוג הצנרת ולתנועת הביוב בה.  

צילום צנרת מים
צילום צנרת מים

האינסטלטור אשר יגיע אל ביתכם יבדוק בקפדנות בעזרת צילום צנרת האם מדובר בבעיה נקודתית בצנרת הביתית או בבעיה כוללת אשר מקורה בצנרת השכונתית.

חדירת שורשים לביוב
חדירת שורשים לביוב

חדירת שורשים בביוב היא תופעה שאין לה מודעות גבוה בקרב הציבור. לכן, אנשים רבים נוטים חשוב שאם יש להן סתימה בבית זוהי סתימה מקומית. זוהי טעות חמורה שיכול להוביל לנזק רב. שורשים אשר חודרים לביוב יכולים ב"מקרה הטוב" לייצר רשת אשר תווה בתוכה לכלוך וחוסמת את זרם המים התקין. במקרה הגרוע, השורשים עלולים להרוס ולשבור את הצינורות שבתשתית הביוב, נזק זה עלול לגרום לבעיות קשות בזרימת המים, הצפות, ותיקונם עלול להיות מורכב מאוד, להוות אי נוחות ולעלות כסף רב.

עבודות אינסטלציה אחרונות

עוד תמונות מפרוייקטים

סרטונים מובחרים

עוד סרטונים

תחומי התמחות

מומחים בתחומים שונים