סתימות בביוב

איזה סוגי סתימות יש?

 

ישנן מספר סוגי פתיחת סתימות ומספר גורמים לסתימות. הסוג הכי נפוץ ופשוט לטיפול היא סתימה נקודתית בכיור, באמבטיה או בשירותים- פתיחת סתימות כאלה פעמים רבות אפשר לתקן באמצעות פומפה ואין צורת להזמין אינסטלטור מקצועי.

ישנן גם סתימות חוזרות ונשנות אשר דורשות בדיקה יותר מעמיקה של הצנרת ואינן נפתרות תמיד רק בעזרת פומפה.

ישנם גם בתים ושכונות ששכיחות הסתימות בהן היא מאוד גבוהה ולפעמים הבעיה נובעת מבעיה בצנרת בביוב ולפעמים מהצנרת הראשית של הבית, של השכונה ולעיתים גם של העיר.

 

ממה נגרמות סתימות?

 

הסתימות הפשוטות בדרך כלל נגרמות עקב שימוש לא נכון, כלומר, זריקת שערות ומוצרי היגיינה שונים למקלחת לכיור או לאמבטיה שגורמים ליציר גושים אשר יוצרים עיכוב בירידת המים לביוב.

אך ישנה גם סיבה שאינה תלויה בשימוש הביתי ועלולה להשפיע עליו מאוד- חדירת שורשים לתעלות הביוב.  קטילת שורשים  אשר חודרים לביוב יכולים להסב נזק רב לצנרת ואף לגרום לאי נוחות לאזורים נרחבים.

חדירת שורשים לביוב גורמת להמון לכלוך וזבל שהושלך לביוב להיתקע וליצור גושים אשר גורמים לחסימת זרימת המים. בעיה כזאת מצריכה ציוד מקצועי מאוד ומצריך אינסטלטור מקצועי אשר יאבחן את הבעיה וידע לפתור אותתה בצורה הטובה ביותר כדי שהבעיה לא תחזור על עצמה.

 

איך פותרים בעיה של שורשים בביוב?

 

אינסטלטור בבצרה מקצועי מחזיק ברשותו ציוד שהוא מעבר לציוד הביתי שאנו מכירים. ברשות האינסטלטור יש סיב אופטי שהוא סוג של מצלמה אשר מוחדרת לביוב ובעזרתה ניתן לגלות איפה שורש הבעיה, גם מבחינת מיקום וגם מבחינת גודל וסוג הבעיה. לאחר שהאינסטלטור הבין את מהות הבעיה הוא נעזר ברכב ביובית אשר משפריץ מים בלחץ מאוד גבוהה וגורם לניקוי הלכלוך ופירוק הגושים המעכבים. באם זה לא עזר, בעזרת הביובית ניתן לשאוב את המים אשר הצטברו בביוב ולאחר מכן האינסטלטור יורד אל תעלת הביוב ועוקר את השורשים אשר חדרו ומנקה את האזור בשביל לחדש את זרימת המים ולמנוע בעיות גדולות יותר בהמשך.

חשוב מאוד לא להקל ראש בנושא זה בכדי לא לסבול מבעיות דומות וגדולות יותר בהמשך, ציוד כגון ביובית הוא ציוד חשוב מאוד ששימוש בו הוא יעיל מאוד. לא כל אינסטלטור מחזיק בביובית- ולכן רצוי לברר זאת מראש.

כאשר בוחרים אינסטלטור, יש לוודא שהוא מחזיק בציוד הדרוש בכדי להתמודד עם סתימות בסדר גודל כזה ויש לו את הידע והניסיון כדי לפתור בעיות כאלו על הצד הטוב ביותר.

אנו כאן בחברת המומחים מעמידים לרשותכם מספר מאמרים אשר מכילים מידע רב אודות הנושאים הרלוונטיים בכדי שתוכלו להיות מעורבים ואפילו לזהות בעצמכם מהו שורש הבעיה, זהו דבר חשוב והוא אינו מובן מאליו מכיוון שהמון בעלי מקצוע מנצלים את הבורות של לקוחותיהם בנושאים הללו, אינם מתקנים את הבעיה ולוקחים תשלום גבוה.

הנכם מוזמנים להיכנס למאמרים, להתרשם מהמאמרים, להעמיק מעט בנושא ולבחור את בעל המקצוע המתאים לכן, הנכם מוזמנים לחפש אינסטלטור מקצועי על פי אזור מגוריכם.

'.המומחים לאינסטלציה.'
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 1

תגובות  עבודות אינסטלציה אחרונות

  עוד תמונות מפרוייקטים

  סרטונים מובחרים

  עוד סרטונים

  תחומי התמחות

  מומחים בתחומים שונים