אינסטלטורים במודיעין

למרות שיש אנשים שלא נוטים לחשוב כך – אינסטלטורים הם אנשים שחיים טוב מאוד. על אף שהמקצוע סיזיפי ודורש לא מעט מאמץ ומיומנות בידיים, עדיין הוא נחשב לריווחי מאוד וזאת כמובן רק אם איש המקצוע עבר הכשרה מקצועית טובה ויודע מה הוא עושה. אינסטלטורים מצליחים הם תמיד כאלו שלא דילגו כמה שלבים קדימה והחליטו שהם נכנסים למקצוע ומצליחים בו רק בשל היכולת שלהם לתפוס מברג או פטיש ביד – הידע הנדרש בתחום האינסטלציה הוא הרבה מעבר לכמה מברגים ואפילו מעבר למה שאדם ממוצע חושב או משער. התחום הזה דורש הרבה ידע ותכנון על-מנת שהעבודות המתבצעות לא יסבו נזק נוסף לתקלה הקיימת עוד מראש, כיוון שאחרת בעיה כזו יכולה ממש להזיק לאיש המקצוע בכך שיוכל להיתבע על כך.

 

עקב כך, כל האינסטלטורים – או לפחות אלו שבאמת יכולים לקרוא לעצמם כך – עוברים הכשרה מלאה ומקצועית בהדרכת איש מקצוע מנוסה ומלומד שיסביר להם וילמד את כל הידע התיאורטי הקשור בצנרת הבית; המבנה שלה, אופן התחזוקה שלה, הדרך לפתור תקלות והאופן בו מתקנים, אביזרי עזר, שימוש בכלים ועוד כל מיני מושגים שכנראה יהיו זרים לאדם שאינו בקיא ומתמחה במקצוע.

מה שמדהים הוא שבמהלך ההכשרה, האינסטלטורים נדרשים בלא מעט ידע תיאורטי ועל אף שזהו מקצוע שנראה לכאורה פיזי לחלוטין – הוא דורש המון אינטליגנציה ויכולת התמצאות ותכנון. כל צנרת יכולה להיות מאוד שונה במבנה שלה והאינסטלטורים נדרשים להתאים את עצמם מהר מאוד לסיטואציה, על אף שזה נראה פשוט מבחוץ – זה יכול להיות מאוד לא קל כשאתה האדם הנדרש לבצע זאת.

 

כמו בכל דבר בחיים, כאשר נדרש מאמץ ישנם אלו המחפשים קיצורי דרך ואין מה לעשות כדי למנוע זאת. גם בתחום האינסטלציה אפשר למצוא "אנשי מקצוע" מדומים אשר פועלים תחת מוסווה של מילים מתובלות בחן, אך מבחינת ידע והתמחות – אין להם כלום. בשביל זה הומצא רעיון תעודת המקצוע המאפשר ללקוח לדרוש מבעל המקצוע להציגה ובכך להעלים את פחדיו שמא מדובר בחלטורה.

המלצתי היא לכם, כלקוחות, לדרוש מאינסטלטורים או כל בעלי מקצוע שאתם מזמינים לביתכם להציג מראש ולפני הכול – תעודת מקצוע.

 

הרבה יותר נפוץ ותדיר לראות אנשים הפונים להיות אינסטלטורים ממה שהיה בעבר והזמין ביובית בראשון לציון

נראה שעם השנים תחום האינסטלציה מתחיל למשוך יותר אנשי מעשה ונראה כריווחי במידה ויודעים ועושים את העבודה נאמנה. כתוצאה מכך, כנראה שהתחום הופך גם להיות תחרותי מאוד ואינסטלטורים רבים ישמחו לקבל כמה שיותר עבודה כך שהכנסתם תהיה גבוהה יותר. מה זה אומר לנו כלקוחות? יש לנו אפשרות מיקוח גדולה יותר, אך בסופו של דבר אל לנו לשכוח שגם להם מגיע ממה להתפרנס וכל עוד הסכום שהאינסטלטור ידרוש ממנו ישמע סביר – אין שום סיבה לנסות להורידו במחיר.

 

השאלה שאני שומע לא מעט מאנשים תמימים היא "איך אני יודע מהו מחיר סביר בתחום הזה אם אף פעם לא רכשתי את שירותיהם של האינסטלטורים?" – שאלה טובה לכאורה – אם אתה באמת תמים. היום ניתן לדעת מה המחיר הרץ בשוק בכל תחום אפשרי ועל-פי המחיר הממוצע לעשות השוואת מחירים בין אנשי מקצוע שונים – אם הסכום אותו האינסטלטור דורש גבוה בהרבה מהסכום הממוצע – לא רק שלא מומלץ לקחת את שירותיו בגלל המחיר, ייתכן מאוד וגם הוא לא באמת מתמחה בתחום ואך ורק מנסה להונות או לנצל משפחות ובתים של אנשים תמימים אשר אינם יודעים איך להתנהל.

 

הסיבה שאני כותב את המאמר הזה, היא כיוון שאינני רוצה שהאנשים אשר עברו עליו וקראו אותו יישארו עם אותה התמימות. רמאים יש בכל תחום ובכל דבר בחיים וחובה לנו להיזהר. בתחום האינסטלציה המוכר לי מקרוב, חשוב לפני שפונים לאינסטלטורים לעשות הכנה קטנה מבחינת הידע שלנו בתחום: ראשית, מה המחירים לכל פעולה שנרצה שיבצע. שנית, להתקיל אותו במעט שאלות שהכנו מראש ולראות את רמת הידע וההתמצאות שלו בתחום. לבסוף, חשוב מאוד שנדרוש מהאינסטלטור להציג לנו תעודת מקצוע המעידה על כך שעבר הכשרה מלאה ומסודרת בתחומו.

 

רק לאחר הצגת התעודה והפגנת ידע סביר בתחום בו הוא עוסק וכאשר כמובן המחיר תואם את המחירים הנורמאליים והסבירים – נוכל להתחיל לעבוד עם האדם ללא חשש. מעבר לכל הפרטים הללו, תמיד מומלץ להתחיל לעבוד עם אינסטלטורים אשר קיבלנו בהמלצה ממישהו אותו אנו מכירים ואשר ניתן לסמוך על דעתו של ביובית בכפר ויתקין.

'.המומחים לאינסטלציה.'
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 2

תגובות  עבודות אינסטלציה אחרונות

  עוד תמונות מפרוייקטים

  סרטונים מובחרים

  עוד סרטונים

  תחומי התמחות

  מומחים בתחומים שונים